×

Yhteystiedot

Opettajainhuoneet

Yläopettajainhuone

050 461 7428

Alaopettajainhuone

050 449 1368

Tyllin opettajainhuone

0400 284 848

Suomen kieli ja kirjallisuus

Senni Haapavaara

senni.haapavaara@tyk.info
(Jouni Vedenojan vuorotteluvapaan sijainen)

Tero-Matias Junnila

tero.junnila@tyk.info

Hannele Junttila

hannele.junttila@tyk.info

Vuokko Koskivirta

vuokko.koskivirta@tyk.info

Rosanna Paloheimo

rosanna.paloheimo@tyk.info

Jouni Vedenoja

jouni.vedenoja@tyk.info
suomi toisena kielenä
(vuorotteluvapaalla 26.8.2019–21.2.2020)

Tuula Väntönen

tuula.vantonen@tyk.info

Kielet

Marianne Autio

marianne.autio@tyk.info
ruotsi

Marjo Fränti

marjo.franti@tyk.info
ruotsi, saksa

Laura Helminen

laura.helminen@tyk.info
englanti, ruotsi

Emily Hurd

emily.hurd@tyk.info
ranska, englanti

Maija Karvinen

maija.karvinen@tyk.info
saksa, ruotsi
(vuorotteluvapaalla 7.8.–20.12.2019)

Maija Kokkonen

maija.kokkonen@tyk.info
saksa, ruotsi
(Maija Karvisen vuorotteluvapaan sijainen)

Sirkka Leppäluoto-Dupont

sirkka.leppaluoto-dupont@tyk.info
espanja, ranska

Johanna Lindqvist

johanna.lindqvist@tyk.info
ruotsi

Annamaria Niemelä

annamaria.niemela@tyk.info
englanti, ruotsi

Kaisa Rajalahti

kaisa.rajalahti@tyk.info
englanti, ruotsi

Heli Simola

heli.simola@tyk.info
englanti, ruotsi

Outi Suominen

outi.suominen@tyk.info
venäjä, englanti

Sirpa Takkula

sirpa.takkula@tyk.info
ranska

Matemaattiset aineet

Martti Bergström

martti.bergstrom@tyk.info
matematiikka, kemia
(Anu Kivistön perhevapaan sijainen)

Eila Eronen

eila.eronen@tyk.info
kemia, matematiikka
(vuorotteluvapaalla 23.9.2019–20.3.2020)

Petter Kinnunen

petter.kinnunen@tyk.info
matematiikka

Anu Kivistö

anu.kivisto@tyk.info
matematiikka, kemia
(perhevapaalla Lukuvuoden 2019–2020)

Janna Leskinen

janna.leskinen@tyk.info
fysiikka, matematiikka

Markus Luomajoki

markus.luomajoki@tyk.info
fysiikka, matematiikka, kemia

Jaakko Paukkunen

jaakko.paukkunen@tyk.info
matematiikka, fysiikka

Janne Pola

janne.pola@tyk,info
kemia, matematiikka
(Eila Erosen vuorotteluvapaan sijainen)

Jussi Talja

jussi.talja@tyk.info
matematiikka

Tarja Tapio

tarja.tapio@tyk.info
matematiikka

Reaaliaineet

Anna-Maaria D’Incau

anna-maaria.dincau@tyk.info
biologia, maantiede
(opintovapaalla syyslukukauden 2019 I-jakson)

Lari Heino

lari.heino@tyk.info
uskonto

Eenariina Hämäläinen

eenariina.hamalainen@tyk.info
historia, yhteiskuntaoppi, filosofia, elämänkatsomustieto

Anna Kiviaho

anna.kiviaho@tyk.info
biologia, maantiede
(Anna-Maaria D'Incaun opintovapaan sijainen)

Saanamaria Lefort

saanamaria.lefort@tyk.info
psykologia

Martti Leinonen

martti.leinonen@tyk.info
historia, yhteiskuntaoppi

Toni Pohjanoksa

toni.pohjanoksa@tyk.info
historia, yhteiskuntaoppi

Harri Päiväsaari

harri.paivasaari@tyk.info
historia, yhteiskuntaoppi, filosofia

Pia-Christina Roth

pia-christina.roth@tyk.info
historia, yhteiskuntaoppi

Jouko Sipari

jouko.sipari@tyk.info
biologia, maantiede

Hannu Sointu

hannu.sointu@tyk.info
psykologia

Jussi Talja

jussi.talja@tyk.info
terveystieto

Taito- ja taideaineet

Juha Brusila

juha.brusila@tyk.info
kuvataide

Outi Huovinen

outi.huovinen@tyk.info
liikunta

Harri Marttila

harri.marttila@tyk.info
musiikki

Johanna Mäkitalo

johanna.makitalo@tyk.info
musiikki
(Leena Tanhuan perhevapaan sijainen)

Leena Tanhua

leena.tanhua@tyk.info
musiikki
(perhevapaalla I/2019–10/2019)

Ilmaisutaito

Juha Brusila

juha.brusila@tyk.info
kuvallinen ilmaisu

Lotta Kaarla

lotta.kaarla@tyk.info
tanssi ja liike

Hannele Junttila

hannele.junttila@tyk.info
puheilmaisu

Simo Järvinen

simo.jarvinen@tyk.info
teatteri-ilmaisu

Marietta Kunnas

marietta.kunnas@tyk.info
luova ilmaisu, improvisointi, teatteri-ilmaisu

Harri Marttila

harri.marttila@tyk.info
musiikki-ilmaisu, valo ja ääni

Katri Metso

katri.metso@tyk.info
maskeeraus

Johanna Mäkitalo

johanna.makitalo@tyk.info
musiikki-ilmaisu, kuoro, kansanmusiikki
(Leena Tanhuan perhevapaan sijainen)

Henrika Nieminen

henrika.nieminen@tyk.info
nukketeatteri

Petteri Saari

petteri.saari@tyk.info
elokuvatyö, valo ja ääni

Jyri Siimes

jyri.siimes@tyk.info
media, tuotanto, luova ilmaisu, teatteri-ilmaisu

Liina Siimes

liina.siimes@tyk.info
tanssi ja liike, vanhat tanssit

Leena Tanhua

leena.tanhua@tyk.info
musiikki-ilmaisu, kuoro, kansanmusiikki
(perhevapaalla 1/2019–10/2019)

Vuokko Tolonen

vuokko.tolonen@tyk.info
luova kirjoittaminen